• Tiny Plus
 • Tiny HID
 • Tiny HID mini
Next
Previous
 
 
  مشکلات مربوط به درایور و شناسایی قفل  
 
پرسش پاسخ
چگونه می توان مطمئن شد كه قفل Tiny و Tiny HID در Windows شناخته شده است؟
Tiny :
  Device Manager →
  Universal Serial Bus controllers →
  Tiny Dongle Version 2.0

عدم وجود علامت تعجب در کنار Tiny Dongle Version 2.0 به معنای درستي نصب و شناسايي در Windows است.
Tiny HID :
  Device Manager →
  Human Interface Devices →
  USB Human Interface Device

در صورت شناخته شدن قفل HID توسط Win، می بایستی در مسیر بالا ( Human Interface Devices/ Device Manager ) دو زیر شاخه به نام های HID-compliant device و USB Input Device ایجاد شود. در صورت وجود HID Device های دیگر روی سیستم، با کشیدن قفل از پورت و مشاهده ی تغییرات این بخش، می توان تشخیص داد که آیا ویندوز قفل را شناخته است یا خیر.
 
چگونه می توان علامت تعجبTiny Dongle Version 2.0 در Device Manager را حذف کرد؟ در مورد سيستم عامل Vista x64 و یا Seven x64 در قسمت هاي بعدي بطور مفصل توضيح داده شده است. اما اگر سيستم عامل XP بود راه حل هاي زير ارائه مي گردد:
راه حل اول :
ممكن است در اثر كاركرد Windows درايورهاي مربوط به كنترلرهاي USB بدرستي بارگذاري نشده باشند. براي رفع اين مشكل مي توان همه زير شاخه هاي Universal Serial Bus Controllers را تك تك Uninstall نمود و سپس سيستم را Reset كرد تا بطور خودكار مجددا آنها نصب و راه اندازي شوند.
راه حل دوم :
اگر CD درايورهاي MainBoard در اختيار باشد نصب مجدد درايور USB آن مي تواند مشكل را رفع كند.
راه حل سوم :
در بعضي مواقع پاك كردن كامل رد پاهاي درايور و نصب مجدد آن از ابتدا باعث رفع مشكل مي شود. اين روند در قسمت بعدي شرح داده شده است.
 
چگونه مي توان درايور Tiny را به طور كامل پاك كرد ؟ ابتدا مي بايست در پوشه Windows\inf (كه معمولا Hidden است) فايلهاي Tiny.inf و Tiny.pnf پاك شوند. همچنين فايلهايي به نام oem در همين پوشه وجود دارند كه يك كپي از فايلهاي inf مي باشند و با شماره مشخص مي شوند مثل oem01 يا oem22. حال مي بايست فايل oem معادل Tiny.inf پيدا و پاك شود. براي اين منظور مي توان oem هايي ا كه داراي حجم 2kb هستند را در NotePad باز نمود و اگر عبارت Tiny در آن مشاهده شد فايل oemxx.inf و oemxx.pnf را پاك نمود. سپس از پوشه Windows\System32\Drivers فايل Tiny.sys پاك شود. حال تنها كاري كه بايد انجام شود اينست كه قفل به سيستم وصل شده و Tiny Dongle Version 2.0 كه اكنون داراي علامت تعجب است از Device Manager حذف گردد. اگر مجددا قفل به سيستم متصل گردد هيچ رد پايي از درايور نخواهد بود و عمليات نصب از ابتدا آغاز مي شود.
 
چگونه می توان قفل Tiny را در Vista x64 و Seven x64 به درستی نصب کرد؟ دليل اصلي عدم نصب، آنست كه در Vista x64 و Seven x64 محدوديت هايي براي Unsign Driver ها در نظر گفته شده كه اين محدوديت ها به دو دسته اند:

1- محدوديت نصب درايور
2- محدوديت Load درايور

رفع مشكل نصب درايور در Vista x64 و Seven x64:

با اجراي يكي ازدو فرمان زيردر Command Prompt و ريست مجدد سيستم مي توان اين مشكل را حل نمود (به شرط اينكه Admin باشد) :

bcdedit /set nointegritychecks ON
يا
bcdedit /set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

رفع مشكل Load درايور در Vista x64 و Seven x64 :

در صورتي كه از EasyTinyDriverInstaller_x64 نسخه 2.6 به بالا استفاده شود به راحتي مي توان اين مشكل را حل نمود. در اين نسخه ابتدا درايور قفل نصب شده و سپس Test Mode توسط برنامه فعال مي گردد. دليل فعال كردن Test Mode اينست كه در Vista x64 و Seven x64 فقط مي توان در Test Mode درايورهاي Unsigned را استفاده نمود. براي تكميل عمليات حتما بايد سيستم ريست شود. پس از بالا آمدن مجدد سيستم در چهارگوشه مانيتور عبارت “Test Mode” ظاهر مي شود كه طبيعي است و از اين به بعد هرگاه سيستم بالا مي آيد اين عبارت نمايان مي شود.

برای غير فعال کردن Test Mode نیز مي توان ابتدا DisableTestMode را اجرا کرد و سپس سيستم را ريست نمود.


  مشکلات مربوط به ActiveX  
پرسش پاسخ
آیا نرم افزاری که با قفل Tiny قفل گذاری شده است، با قفل HID هم کار می کند؟ بله، در صورتی که ActiveX HID Support ثبت شود و قفل HID هم مانند قفل Tiny برنامه ریزی شده باشد.

 
آیا سرعت ارتباط با قفل HID نسبت به Tiny کندتر است؟ بله، قفل HID به دلیل routine های Coding بیشتر و پیچیده تر، نسبت به Tiny کندتر شده است.
برای رفع این مشکل می توان به جای استفاده از توابع Initialize و ShowTinyinfo از متد FirstTinyHID و property های تعریف شده، برای Set و Get اطلاعات روی قفل استفاده نمود.

 
دلیل اینکه نرم افزار TinyManager قفل را شناسایی می کند اما نرم افزار قفل گذاری شده، قفل HID را شناسایی نمی کند، چیست؟
دلیل اول :
ممکن است نسخه ActiveX ثبت شده در سیستم، قدیمی تر از Version 3 باشد. ( که در این صورت قادر به شناسایی قفل HID نخواهد بود )
برای حل این مشکل باید ActiveX نسخه 3 به بعد register شود. ( توصیه می شود همیشه با آخرین ورژن ارائه شده در سایت کار شود )

دلیل دوم:
ممکن است همزمان برنامه های دیگری مثل TinyHIDManager و یا TinyProtect باز باشند. در هنگام کار با قفل باید از بسته بودن این دو نرم افزار اطمینان کامل داشت.

 
دلیل اینکه نرم افزار TinyManager قفل را شناسایی می کند اما نرم افزار قفل گذاری شده، قفل Tiny را شناسایی نمی کند، چیست؟ ممکن است قفل با Tiny Manager جدید program شده باشد اما همچنان ActiveX قدیمی در system ثبت شده باشد.

برای حل این مشکل می بایست از به روز بودن ActiveX ثبت شده و هماهنگ بودن نسخه های TinyManager و ActiveX اطمینان کامل داشت.

 
آیا ActiveX امکان Write داده ها را دارد؟ بله، برای نوشتن اطلاعات روی قفل توسط ActiveX، باید از کلید Read/Write تولید شده در نرم افزار TinyManager استفاده شود.

 
چرا در محیط Delphi در صورت False کردن خاصیت Visible کنترل Tiny ، event های ocx رخ نمی دهند؟ اگر در حالت design Time این خاصیت را False کنید این مشکل رخ می دهد. برای حل این مشکل باید در رویداد OnShow به صورت دستی این خاصیت را برابر False قرار داد.

 
در محیط Delphi در صورت Create کنترل ActiveX Event های ocx رخ نمی دهند. چگونه می توان این مشکل را حل نمود؟ برای حل این مشکل پس از Create فرم باید ActiveX به یک فرم والد نسبت داده شود. در این حالت کنترل روی فرم نمایش داده می شود. برای پنهان کردن کنترل می توانید خاصیت visible را false نمود.

Tiny1:=TTiny.Create(self);

;Tiny1.parent:=Form1

;Tiny1.visible:=False

 
چگونه می توان ActiveX را به درستی در ویندوز ویستا و Seven رجیستر کرد؟ در ویندوز ویستا و Seven، ثبت ActiveX فقط در کاربر Administrator ممکن است و در غیر این صورت، ویندوز اجازه ثبت ActiveX را نخواهد داد.

در بعضی از نسخه های ویندوز ویستا و Seven دسترسی به کاربر Administrator در هنگام Login غیر فعال است. برای فعال کردن کاربر Administrator به شیوه زیر عمل کنید:
 • در حالت SafeMode ویندوز را راه اندازی کنید.


 • در پنجره Command Promt دستور زیر را تایپ و اجرا کنید.


 • net user administrator /active

 • ویندوز را Restart کره و با کاربر Administrator وارد شوید.


 • ActiveX را Register نمایید.


از این پس ActiveX در ویندوز شما ثبت شده و نرم افزار شما در limited user نیز قابل اجراست.

 
در ویندوز 64 بیتی، نرم افزار قفل گذاری شده در محیط های VB.Net و C# اجرا نمی شود و برنامه Close می دهد. چگونه می توان این مشکل را حل نمود؟   برای اجرای نرم افزار های حاوی Tiny ActiveX در محیط های 64 بیتی باید در زمان Compile در محیط .Net در پنجره Configuration Manager از منو Active solution platform گزینه x86 را انتخاب کرده و برنامه را Build نمایید.

  مشکلات مربوط به شبکه و Service  
پرسش پاسخ
چگونه می توان از قفل در حالت شبکه استفاده نمود؟ ابتدا سرویس را روی سرور نصب نموده و در مد کدنویسی آدرس سرور را تنظیم نمایید.
اگر روی سرور یک فایروال غیر از فایروال ویندوز وجود دارد، باید سرویس به عنوان یک Rule به فایروال اضافه گردد یا پورت 9050 باز گذاشته شود.

 
علت freeze شدن progress نرم افزار Installer در هنگام نصب سرویس چیست؟ ابتدا Installer خود را به روز کنید. اگر مشکل حل نشد، فایل TinyHIDService.exe را از فولدر ویندوز پاک کنید و عملیات نصب را مجدد تکرار کنید.

 
چرا سرویس بعد از نصب، start نمی گردد؟ اگر در زمان start با یک پیام از طرف ویندوز مواجه می شوید، برمی گردد به این دلیل است که نرم افزاری از پورت 9050 استفاده می کند و این پورت اشغال است. بنابراین باید آن نرم افزار از روی سیستم حذف گردد.

 
به چه صورت می توان سرویس را uninstall کرد؟ اگر برنامه ServiceInstaller بدون اینکه فایل در کنار آن وجود داشته باشد، اجرا گردد، سرویس Sct موجود روی سیستم Remove می شود.

 
اگر سرویس ورژن 2 در حال استفاده باشد، چطور می توان آن را به نسخه 3 update نمود؟ اگر نسخه اکتیوایکس 2.4 به بالا باشد، می توان از اکتیوایکس و سرویس جدید استفاده گردد.

 
چرا درحالت شبکه خطای شماره 5 صادر می گردد؟ در این حالت به جای نام کامپیوتر، از آدرس IP استفاده نمایید.

 
آیا درحال حاضر می توان در شبکه از دو قفل با کلیدهای یکسان استفاده نمود؟ خیر، در این حالت قفل ها باید کلید های متفاوت داشته باشند.

 
چرا زمانیکه دیتا بصورت Single روی قفل نوشته می شود، در حالت شبکه برگردانده نمی شود؟ در این حالت دیتا باید به صورت شبکه روی قفل نوشته شود و یا اینکه سرویس یکبار restart شود.

  مشکلات مربوط به نرم افزار TinyProtect  
پرسش پاسخ
چرا exe ای که در یک سیستم پروتکت شده است و بدون مشکل اجرا می شود در سیستم دیگر اجرا نمی شود؟ برای اجرا شدن exe پروتکت شده، نیاز هست که فایل MSPDriver2.sys، کنار exe پروتکت شده و یا در مسیر \WINDOWS\system32\drivers وجود داشته باشد.


 
چرا با وجود فایل MSPDriver2.sys در مسیر exe، همچنان exe اجرا نمی شود؟ ممکن است چون یک بار exe را بدون وجود فایل MSPDriver2.sys اجرا کرده بودید، این مشکل پیش می آید. با یک بار اجرای UNInastallMSPDriver2.exe این مشکل حل خواهد شد.

 
چرا TinyProtect.exe یا exe پروتکت شده روی سیستم خودم اجرا نمی شود؟ قبل از اجرای exe پروتکت شده، یک بار UNInastallMSPDriver2 را اجرا کنید.

مطمئن شوید که فایل MSPDriver2.sys کنار exe پروتکت شده و یا در مسیر \WINDOWS\system32\drivers وجود داشته باشد. حال exe پروتکت شده یا TinyProtect.exe باید اجرا شود، مگر به دلیل مشکل زیر که متاسفانه هنوز دلیل بروز آن را نیافته ایم.

Exeهای پروتکت شده ، در بعضی ویندوز ها مشکل دارد، و ممکن است اجرا نشود. نوع ویندوز و نسخه آن جزء شرایط اجرا شدن یا نشدن exe نمی باشد و ممکن است یک exe پروتکت شده در ویندوز XP SP2 اجرا شود و در نسخه دیگری از XP SP2 اجرا نشود. پروتکتور حتی در نسخه های مختلف ویستا نیز تست شده و اجرا می شود. با این وجود باز هم ممکن است، در نسخه خاصی از این ویندوزها این اجرا عملی نباشد. این مشکل برنامه TinyProtect درحال بررسی است.

 
چرا روی برخی از ویندوزها برنامه TinyHIDManager اجرا نمی شود و خطای Don’t send می دهد؟ اشکال از پروتکتور است. چون این برنامه با TinyProtect پروتکت شده است، ممکن است در بعضی سیستم ها اجرا نشود. در این صورت می بایستی با شرکت تماس گرفته شود تا شرکت نسخه پروتکت شده دیگری از TinyHIDManager را ارسال کند.

 
1) چرا exe پروتکت شده من در ویندوز 64 بیتی اجرا نمی شود؟

2) چرا گاهی خروجی TinyProtect یک exe خراب است و اجرا نمی شود؟

3) چرا در حین انجام عملیات پروتکت، TinyProtect خطای Don’t send می دهد؟

به دلیل روتین های بسیار پیچیده امنیتی در TinyProtect، متاسفانه محدودیت هایی در اجرای exe پروتکت شده، ایجاد شده است. این محدودیت ها در فایل Help مربوط به همین برنامه (ProtectionHelp.pdf) آمده است. از جمله این که:

1) exe پروتکت شده در ویندوز های 64بیتی اجرا نمی شود.

2) TinyProtect روی فایلهای .net کار نمی کند.

3) TinyProtect ممکن است با exe های کرک شده خارجی مشکل داشته باشد و در حین عملیات پروتکت دچار مشکل شود و اینگونه exe ها را پروتکت نکند. 
چرا exe پروتکت شده خیلی کند اجرا می شود و یا در حال اجرا هنگ می کند؟ تنظیمات پروتکتور، به خصوص در قسمت Advance settings برای exe شما مناسب نیست. با تغییر بعضی از این تنظیمات مشکل exe پروتکت شده شما برطرف خواهد شد.

کاربرد هر کدام از تنظیمات، در فایل Help مربوط به این برنامه (ProtectionHelp.pdf) آمده است.

 
چرا پروتکتور هنگام پروتکت کردن exe با قفل HID در حالی که قفل به پورت USB متصل است، پیغام Lock not found می دهد!؟ در نسخه های قبل از نسخه 2.1 برنامه TinyProtect، این مشکل وجود داشت که در نسخه های بعدی آن برطرف شد.

لینک ها ی مرتبط
www.shegerd.com
www.pedjvak.com
www.tinykey.com
www.tabnakled.com
www.msbbs.com
Designed by Manshoor-e Simin
 Copyright © 2018